Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka

 

Andrzejewo blisko wielkiej niespodzianki

Utworzono dnia 26.11.2019
Czcionka:

W 5. kolejce Bank Spółdzielczy Ligi Siatkarzy Amatorów rozegrano zaplanowane cztery spotkania oraz mecz zaległy z poprzedniej kolejki - Forte - DT Wąsewo.

W pierwszym meczu dnia Qfle w okrojonym, za to w ładniejszym niż zwykle składzie pokonały debiutantów z PSB Mrówka w dwóch setach. W ekipie Qfli wreszcie pojawiła się „rodzynka-qufelka” Małgosia. Witamy na parkiecie BSLSA i liczymy na już stałą obecność ;-)

W kolejnym spotkaniu byliśmy bardzo blisko mega sensacji - Andrzejewo miało już w górze piłkę setową i mogło wreszcie wygrać pierwszego seta w historii swoich występów w Lidze. Sytuacja warta tym bardziej odnotowania, że po drugiej stronie siatki walczyła silna ekipa Forte, w swoim chyba najmocniejszym składzie. Niestety, mimo że momentami kapitan Forte Piotr (dla kolegów Pioter lub Piotruś:-) machał ręką z ewidentną rezygnacją to klątwa nad ekipą Andrzejewa znowu pokazała swoją moc i moja ulubiona ekipa pod wodzą kapitana Roberta uległa do 25. W drugim secie było już dużo, dużo gorzej, czego efektem porażka do 9. Andrzejewo to chodzący potencjał - spinają się elegancko na mocne ekipy, którym są blisko urwania seta, a potem przegrywają gładko z drużynami z dołu tabeli. Może za tydzień klątwa będzie przełamana? Ja życzę jak najlepiej!

W trzecim meczu dnia Rubinek gładko przejechał przez spotkanie z Brokiem, który zazwyczaj gra dobrze… do połowy seta, potem coś się dzieje. W tym meczu jednak grali z drużyną, która w tym sezonie aspiruje do podium i może mieć naprawdę duże szanse aby obecną pozycję utrzymać, a nawet podwyższyć - będą jeszcze bardzo ciekawe mecze w wydaniu Rubinka - bez wątpienia (może już za tydzień).

Czwartym spotkaniem dnia był przełożony mecz na szczycie tabeli, czyli DT Wąsewo - Forte. Lider potwierdził, że pewnie maszeruje po ósmy tytuł z rzędu, a Forte zabrakło armat, gdyż kapitan Piotr był jakiś „nie w sosie”, a i reszta ekipy chyba od początku mało wierzyła w szanse ogrania DT, a przynajmniej tak to wyglądało z boku boiska. Forte finalnie uległo Wąsewu dwa razy do 17.

W ostatnim meczu rozgrzane dobrze meczem z Forte DT Wąsewo nie dało żadnych nadziei Zacisznej i bardzo gładko zakończyło to spotkanie w dwóch setach do 13 i 12.

Za tydzień w większości powinniśmy oglądać zacięte mecze, gdyż taką kolejkę ułożyło losowanie. Najbardziej ostrzymy sobie apetyty na Wicher Wąsewo - Rubinek. Czy będą jakieś zmiany w tabeli po 6. kolejce Bank Spółdzielczy Ligi Siatkarzy Amatorów? Zapraszamy do hali przy ul. Warchalskiego lub na relację live, do której link znajdziecie na naszej stronie w niedzielę rano. Zapraszamy.


Wyniki 6. kolejki:

QFLE - PSB MRÓWKA 2:0 (19,16)
ANDRZEJEWO - FORTE 0:2 (-25, - 9)
RUBINEK - BROK 2:0 (19, 15)
DT WĄSEWO - FORTE 2:0 (17, 17)
DT WĄSEWO - ZACISZNA 2:0 (13, 12)
WICHER SADOWNE - pauza

 

Terminarz i historia sezonu tutaj.


 

Kalendarium

Sierpień 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6